در این مقاله قصد داریم نحوه اجرا و مراحل نصب نمای کرتین وال را توضیح دهیم . در ضمن با قطعات نمای کرتین وال facecap نیز آشنا می شویم .

مراحل نصب نمای کرتین وال به شرح ذیل می باشد .

۱- در ابتدا باید از براکت های عمودی و افقی برای نگه داشتن و تراز کردن پروفیل های عمودی استفاده گردد . این براکت ها توسط رول بوت ها به تیرها و سقف های مابین طبقات متصل میگردد .

۲- مرحله بعدی نصب پروفیل های عمودی یا همان مولیون ها می باشد . که توسط پیچ و مهره های طولی و ترمز های براکت جهت جلوگیری از لیز خوردن پروفیل ها می باشد انجام میگردد .

۳- نصب اتصالات جهت اتصال پروفیل های افقی یا همان Transom ها به پروفیل های عمودی mullion نمای کرتین وال .

۴- نصب پروفیل های افقی Transom به صورت کشویی که باشد که نیاز به برش های در دو کله آن است که بتواند به صورت کشویی نصب گردد .

۵- نصب پروفیل های عایق Insulator NOrmaFlesx 3 می باشد که استفاده که انتقال حرارتی بسیار کمتری نسبت آلومینیوم دارد .

۶- نصب لاستیک های درزبندی برای عایق شدن در برابر عبور هوا و گردغبار و همچنین آبندی نما

۷- نصب پروفیل های پرسی که به آنها Pressure Plate گفته میشود جهت فشردن شیشه ها به لاستیک های درزبندی و همچنین نگهدارنده شیشه های نمای کریتن وال می باشد . بر روی این پروفیل ها خود در دو طرف آن لاستیک های آبندی قرار داده شده است .

۸- نصب کاور نمای کرتین وال که میتواند تنوع بسیار بالایی از پروفیل های کاور نمای کرتین وال باشد . و حتی می توان از لوور های آلومینیومی نما نیز استفاده گردد که نمای بسیار متفاوت و شکیلی را ساختمان میدهد .

یکی از خصوصیات پروفیل های نمای کریتن وال آبندی بسیار عالی و قابل اطمینان آن است که مدیون وجود لاستیک ها با دوام و ضخیم آن است که در هر دو طرف نما به سطح شیشه فشرده می گردد .

وجود براکت های نگهدارنده پروفیل های نما کارکرد دیگری نیر دارد که آن هم رگلاژ کردن و تراز نموندن سطح نما است .

ارسال پاسخ

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *